top of page
logo_sofi_lightblue.png
טיוטה3 - גרסה2 (קובץ תמונה).png
isot_new_logo_FINAL-03.png

"חובת החברה היא לאמץ אל חיקה את החלש ולתת לו את המרב, כדי שיוכל למצות את מלוא כישוריו ויכולותיו. חובת החזק היא לעשות כל שאפשר כדי לספק לו את כל הכלים הקיימים שעשויים לקדם אותו, מוקדם ככל האפשר" (דוח מבקר המדינה, 2017)

לתוכנית הלימודים לחצו כאן

ריפוי בעיסוק וקלינאות תקשורת הם מקצועות טיפוליים המעוגנים בחוק מקצועות הבריאות. מטרות הטיפול עולות בקנה אחד עם החזון החברתי של מדינת ישראל, כאשר הן כוללות העצמה ושילוב בעיסוקים משמעותיים התורמים לבריאות ולרווחה אישית של הפרט, סיוע בהפחתת מוגבלות והסרת חסמים סביבתיים. 95% מהעוסקים במקצועות אלו הן נשים.

 

באופן פרדוקסלי, לצד תרומתן הרבה של מרפאות בעיסוק וקלינאיות תקשורת לחברה ולכלכלה בישראל- מעמדן האישי של רבות מהן עגום למדי: השכר שלהן נמצא בתחתית טבלאות השכר במשק ורבות מהן חוות ניצול ופגיעה בזכויותיהן הבסיסיות במקום עבודתן. 

 

לצערנו, נורמות חברתיות מגדריות מיושנות יצרו מצב של קיבעון תודעתי, הן של המרפאות בעיסוק וקלינאיות התקשורת והן של הגופים והארגונים בהם מוצע טיפול, כאשר כיום התחושה היא ש"סיפוק מהעבודה" הוא שכרן האמיתי, קיפוח מקצועי נשי במלוא הדרו.

 

אנו, כמובילות איגודים נשיים המחוברות לשטח, מבינות כי זהו הזמן לפעול לשינוי תודעתי של כל הנוגעים בדבר: החל מהמטפלות, דרך המערכות והארגונים ועד לגופי ההכשרה המקצועית. משום שמדובר בעשרות שנים של תודעת קיפוח מגדרי – נדרש כוח שיוביל את השינוי. כוח שיטמיע ויקדם נורמות חדשות של תודעה נשית עוצמתית ומשמעותית: של הכרה בזכויות, ביכולת להניע תהליכים, ליזום ולהשפיע.

 

ביוזמה משותפת של עמותת קלינאי התקשורת בישראל והחברה הישראלית לריפוי בעיסוק אנחנו מקימות את "החממה למנהיגות בשירות מקצועות הבריאות". התוכנית תתמקד ביצירת זרוע מנהיגות אשר במקביל לעשייה הטיפולית הקלינית הענפה, תפעל לקידום המקצועות בשלל היבטים.

החזון

החזון

פיתוח זרוע מנהיגות מעצימה של מרפאות בעיסוק וקלינאיות תקשורת אשר תשתלבנה ותפעלנה לקידום המקצועות, זאת על ידי הרחבת שדות הידע של המנהיגות הצעירות לשם גיבוש זהות אישית-מקצועית-עסקית מהודקת וכן על ידי יצירת תכנית פעולה אופרטיבית להשתלבות במעגלי השפעה חיוניים ובמוקדי קבלת ההחלטות.

השותפים לדרך

הגורמים המקצועיים אשר ילוו את החממה למנהיגות בשירות מקצועות הבריאות כוללים ועדת היגוי של האיגודים המקצועיים, מועצה מייעצת ושותפי אימפקט.

 1. ועדת היגוי של האיגודים המקצועיים
  מובילות האגודה הישראלית של קלינאי התקשורת בישראל והחברה הישראלית לריפוי בעיסוק יהיו אחראיות על הליווי המקצועי, על ניהול המיזם והאדמיניסטרציה.

   

 2. מועצה מייעצת
  המועצה המייעצת של החממה למנהיגות בשירות מקצועות הבריאות תורכב ממנהיגים במשק הישראלי ותשלב אנשים מובילים בעלי השפעה מתוך גופים וארגונים שיכולים לתת ערך למנהיגות הצעירות. חברי המועצה המייעצת יתרמו כל אחד כפי יכולתו, בשעות הרצאה, מנטורינג למשתתפות, והגגה מקצועית לתכנית.
  לחברי המועצה המייעצת אין אחריות נושאי משרה ו/או אחריות אדמיניסטרטיבית מכל סוג שהוא.

השותפים לדרך

תכנית הלימודים

תכנית הלימודים בחממה תתמקד בארבע חטיבות. פירוט החטיבות והנושאים העיקריים שילמדו:

 1. חטיבת מנהל ציבורי:
  מבנה ארגוני של מערכת הבריאות ומערכת החינוך, אסטרטגיות כח אדם במערכת הבריאות ובמערכת החינוך, מקורות מימון ציבורי, עבודה מול הממשלה והמסדרונות החשובים.

   

 2. משפט חוקתי:
  אבני דרך בחקיקה, ארגוני עובדים, עולם העבודה, מאבקים בהיבט משפטי, לובי וכנסת.

   

 3. השראה ומנהיגות:
  מגדר, אי ודאות, כישלונות, לראות את המטריקס, יזמות, הטלת ספק, מאבקים.

   

 4. מיומנויות וכלים:
  ניהול משא ומתן, נטוורקינג אסטרטגי, אינטואיציה, הגדרת מטרות במשבר בזירה מורכבת, הצגת נושא מק
  צועי.

תכנית הלימודים
המועצה המייעצת

חברי המועצה המייעצת

yahel_b.jpeg

יהל בן נר

יו"רית משותפת

עורכת דין ובעלת תואר שני במנהל עסקים. מומחית בתחומי הרגולציה ומנכ״לית התאחדות המלונות לשעבר. מייסדת ופעילה בפורום ה 100 - פורום לנשים מנהלות ובעלת היכרות אישית עם תחום קלינאות התקשורת והריפוי בעיסוק.

chelli.jpg

חלי אורון-ציון

יו"רית משותפת

עבדה במשרד ראש הממשלה בתפקידים שונים בארץ ובחו"ל, יועצת ארגונית ויועצת פיתוח הדרכה. עוסקת בפעילות התנדבותית קהילתית ויוזמות חברתיות.

moshe_y_edited.jpg

ד"ר משה ישורון

יועץ בכיר למועצה

 מייסד היחידה להשתלות מח עצם במרכז רפואי רבין ומנהלה, מזכיר האיגוד להמטולוגיה ורפואת עירויים.

Shabtai_Shavit.jpg

שבתי שביט

יועץ בכיר למועצה

ראש המוסד לשעבר, מנכ"ל קופת חולים מכבי ודירקטור לשעבר

inbal_abu.jpg

ד"ר ענבל אבו

מייסדת ומרצה בתוכנית לניהול ויזמות עסקית חברתית. חוקרת ולומדת את השיח בין המגזר העסקי לחברתי ואת המודלים של הכלכלה החברתית. מרצה ומנחה קורסי יזמות ואקסלרטורים ביזמות חינוכית ועסקית חברתית באוני תל אביב ומלווה יזמים/ות צעירים/ות.

amal.jpg

ד"ר אמל אבו סעד

מורה מוסמכת בכירה, בעלת תואר שני

בהוראת מדעים וטכנולוגיה ותואר שלישי

בין תחומי ברפואה והוראת מדעים מאוני'

בן גוריון. ניהלה פרויקט עיר בריאות בישוב חורה ושותפה בפרויקט אפשרי בריא עם משרד בריאות. שימשה כראש תכנית הכשרת גננות

במכללת קיי ב"ש וכיום מרצה ומדריכה פדגוגית במכללה.

%D7%90%D7%A4%D7%A8%D7%AA%20%D7%9C%D7%A7%

אפרת לקסר

שופטת בדימוס, נשיאת בית הדין האזורי לעבודה ת"א-יפו לשעבר.
כיום מרצה לתלמידי תואר שני באוניברסיטאות תל אביב ובר אילן, בוררת ומגשרת במשכן לבוררות ויישוב סכסוכים ודירקטורית בבית התפוצות.

חנה בית הלחמי.jpeg

חנה בית הלחמי

יועצת שיווק ואסטרטגיה, מנחת קבוצות, מרצה, מאמנת מנהלות, כותבת טורים, ומקיימת אינטראקציות פוליטיות וחברתיות. פמיניסטית.

orly_b.jpg

פרופ' אורלי בנימין

פרופ' במחלקה לסוציולוגיה באוני' בר אילן. פרסומיה לרבות שני ספרי מחקר עוסקים בנושאי עבודה, זוגיות, משפחה, מדיניות רווחה ועוני ואופייה המגדרי של העסקה פוגענית. כיום מובילה יחידה לחקר העוני ובה היא בונה מאגר נתונים בתחום המשאבים והחסמים להחלצות מעוני ומפתחת את הידע בנושא אלימות כלכלית.

linoy.jpg

לינוי בר גפן

מנכ"לית "חמ"ל בר גפן", חברה לניהול משברים רפואיים. עוסקת בליווי וסיוע לחולים במחלות קשות וכרוניות. אני גם עיתונאית, אמא של רנן ובת הזוג של בן זילכה, נפגע ראש סיעודי.

yael_d_edited.jpg

עו"ד יעל דולב

מומחית בדיני עבודה, מנהלת מחלקת דיני עבודה במשרד עו"ד גרוס (GKH). יו"ר (משותפת) של פורום עבודה בלשכת עורכי הדין. פעילה במיזמים חברתיים, בין השאר, במיזמים הדוגלים בקירוב לבבות בין דתיים לחילוניים מתוך העצמה נשית.

dana_h.jpg

דנה הרמן

בעלת 20 שנות ניסיון בתפקידי ניהול בכירים בתחום יחסי הציבור והדוברות, מתוכן 14 שנים כסמנכ"ל ניהול משברים בחברת "רן רהב תקשורת ויחסי ציבור". במסגרת זו ניהלה את מערכי הדוברות ויחסי הציבור של חברות מובילות בישראל. כיום בעלת משרד המתמחה בדוברות, יחסי ציבור וניהול משברים עם דגש על תחומי תיירות, תעופה, רשויות מקומיות ומשפט.

yankale_edited.jpg

יענקל'ה הרן

בכיר לשעבר במערכת הבטחון, יזם טכנולוגי וחברתי, פעיל בחברות טכנולוגיות ועמותות חברתיות ( בעיקר בסיוע לאוכלוסיות מוחלשות), חזק במשימות מאתגרות.

daniel_v.jpg

דניאל וייל

מנכ"ל לשעבר של עמותת מחשבה טובה ומנכ"ל לשעבר של תיקון עולם. יזם חברתי טכנולוגי ממקימי האימפקטסקול. זכה באות המופת בכנס שדרות לחברה, באות ראש העיר ירושלים ובפרס אשלים על פיתוח שירותים חברתיים לנוער בסיכון.

rachel_w_edited.jpg

רחל וייס

מנהלת משאבי אנוש - חברה קדישא תל אביב. כל מה שהאדם מתגדל- מתגדל העולם כולו עימו (הרב קוק).

idit_o_edited.jpg

ד"ר עדית זכאי אור

אמא, אישה, פמיניסטית, בכירה לשעבר במערכת הביטחון, מורה ומחנכת לנוער בסיכון.

amir_h.jpg

אמיר חייק

רואה חשבון וכלכלן ישראלי. מכהן כנשיא התאחדות המלונות בישראל ויו״ר תאגיד המיחזור אל"ה. כיהן כמנכ"ל משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה וכמנכ"ל התאחדות התעשיינים.

איריס טרבסקי.jpeg

איריס טברסקי

ב2006 הקימה את כפר בית רות לנערות בסיכון ומאז משמשת כמנכ"לית עמותת בית רות. מנהלת גם את כל הפעילות של בית רות בישראל, כולל יחסי ציבור, שותפויות ושיתופי פעולה, מימון ותפעול ומפקחת על פרויקטי פיתוח. בעבר שימשה כמנהלת האזורית של אזור החוף המזרחי בארצות הברית באגודת ידידי צה"ל. בארצות הברית השתתפה בהקמת הסניף הניו יורקי של חברת מג׳יק תעשיות תוכנה, בה עבדה טרום נסיעתה. לפני כן עבדה באפל סנטר בישראל. בעלת תואר ראשון בהנדסת מכונות מאוניברסיטת תל אביב.  

shira_y_edited.jpg

 פרופ' שירה יילון חיימוביץ

דיקאנית הסטודנטים וראשת המרכז לאקדמיה שוויונית בקריה האקדמית אונו. עומדת בראש המכון הישראלי להנגשה קוגניטיבית של אגודת עמי והקריה האקדמית אונו.

ronit_l.jpg

רונית לב ארי

יועצת מקצועית ומנהלת פרויקטים, עמותת בית רות. בעבר שימשה כמנכלית ילדים בסיכוי, ניהלה את הרשות לקידום מעמד האישה במשרד ראש הממשלה, הקימה וניהלה את המחלקה לטיפול ולמניעת אלימות במשפחה בנעמ"ת, הקימה וניהלה את מרכז גליקמן למניעת אלימות במשפחה.

daphny_l.jpg

דפני ליף

פעילה חברתית ופוליטית ישראלית. הייתה מיוזמי "מחאת האוהלים" וממנהיגיה. עורכת וידאו ובמאית. בשנת 2017 יצא לאקרנים סרט הביכורים שלה "לפני שהרגליים נוגעות בקרקע" שהוא סרט דוקומנטרי על המחאה החברתית. ליף משמשת כמנטורית במכון מנדל למנהיגות ועוסקת בהקמת יוזמות חברתיות עצמאיות.

צילום: דן חיימוביץ

riva_m_edited.jpg

ריבה מוסקל

מנכ"לית קרן שלם. מובילה ומקדמת עשייה חברתית ברחבי הארץ. מחברת בין יוזמות ומשאבים לקידום מתמיד של איכות החיים לאנשים עם מוגבלויות ולכולנו.

shlomo_m_edited.jpg

שלמה מעוז

כלכלן. משמש דירקטור במספר חברות, לאורך שנים היה דירקטור בחברות ציבוריות ופרטיות. כיום יועץ פיננסי וכלכלי לגופים ציבוריים ופרטיים. מופיע בכלי התקשורת בנושאי חברה משק, כלכלה וצדק חברתי. בעל אג'נדה חברתית לשוויון הזדמנויות לכל שכבות האוכלוסייה והמגדר, עולים כוותיקים. במשך עשור שימש ככלכלן ראשי של בית ההשקעות אקסלנס נשואה, שימש כנציג האוצר בלונדון, שימש כיועץ הכלכלי לתוכניות כלכליות של שר האוצר יצחק מודעי. תואר מוסמך, Msc,  מטעם לונדון סקול אוף אקונומיקס, LSE. יליד בגדד 1946. 

stephen_p.jpg

ד"ר סטיבן פופר

כלכלן בכיר בתאגיד ראנד, מרצה למדיניות מדעית וטכנולוגית בבית הספר הגבוה פארדי ראנד באוניברסיטת קליפורניה בברקלי. שימש כיועץ למדיניות בבית הלבן. עוסק כעת בעיקר בקבלת החלטות במצבי אי וודאות.

גולן פלג פדידה.jpeg

ד"ר גולן פלג פדידה

דר' לחינוך ופסיכולוגיה מרצה באקדמיה, מנחה קבוצות ויועץ בארגוני חינוך בריאות ורווחה, מתמקד בשאלת כוחו של הסיפור האישי ככלי לבניית מנהיגות אותנטית והתמודדות במצבי אתגר ומשבר.

shlomo_k_edited.jpg

שלמה קשי

אל"מ במילואים, 48 שנים ברצף במערכת הביטחון מהן 36 שנים בצה"ל. כאב לבחור בעל צרכים מיוחדים, למדתי להכיר מקרוב ולאורך שנים, להוקיר ולהעריך ביותר את עשיית הנשים במקצועות התמיכה באוכלוסיות בעלי המוגבלויות.

tirtza_k_edited.jpg

הרבנית ד"ר תרצה קלמן

חוקרת במחלקה להיסטוריה של עם ישראל באוניברסיטת בן גוריון, בצומת שבין חקר ההלכה, ‏היסטוריה, היסטוריה של הרעיונות, ותיאוריה של המשפט. ‏
יועצת הלכה ומנהלת את אתר האינטרנט של יועצות ההלכה של נשמת. 
אקטיביסטית ופעילה חברתית. תושבת לוד, נשואה ואם לחמישה. 

hannah_r_edited.jpg

חנה רדו

פעילה חברתית, פמיניסטית, מפתחת עסקים חברתיים בפריפרייה וקהילה של נשים חזקות ומשפיעות.

kalman_s_edited.jpg

קלמן שחם

מייסד ובעלים משותף בית השקעות אלטשולר שחם.

צילום: סם יצחקוב

mystery-man.jpg

פרופ' יצחק שפירא

מומחה ברפואת לב, סמנכ"ל המרכז הרפואי תל אביב (איכילוב), מנהל רפואי בתאגיד הבריאות ומנהל בית החולים השיקומי.

vered_s.jpg

ורד שפר

שופטת בדימוס, נשיאת בית הדין האזורי לעבודה בנצרת בדימוס.

צילום: הרשות השופטת של ישראל

ועדת היגוי

ועדת היגוי

osnat_s_edited.jpg

ד"ר אסנת סגל

קלינאית תקשורת, מרצה וחוקרת בתחום התפתחות שפה ודיבור בינקות ובגיל הרך, יו"ר האגודה הישראלית של קלינאי התקשורת, חברת הועד המנהל של הארגון הבינלאומי

tali_b_edited.jpg

טלי בר משה

M.H.A קלינאית תקשורת סגנית יו"ר האגודה הישראלית של קלינאי התקשורת. המשנה למנכ"ל וראש החטיבה האודיולוגית, מדטכניקה אורתופון בע"מ.

revital_g.jpg

רביטל גל

בוגרת תואר ראשון בריפוי בעיסוק מאוניברסיטת חיפה משנת 2001. מכהנת כיו"ר משותף של החברה הישראלית לריפוי בעיסוק. בעלת הכשרות מגוונות בתחום ההתפתחותי וההדרכתי, נסיון קליני בטיפול ריפוי בעיסוק בתחום הליקויים ההתפתחותיים, קוגניטיביים, תסמונות, אוטיזם. מדריכה מרפאים בעיסוק, הורים וצוותים חינוכיים וטיפוליים. 

anal_e.jpg

ד"ר ענת אלבז-שניידרמן

מרפאה בעיסוק ומאמנת אישית. יו"רית משותפת של החברה הישראלית לריפוי בעיסוק. מדריכה מקצועית בתחום שיקום בריאות הנפש. בעלת 20 שנות ניסיון בליווי אנשים המתמודדים עם מגבלה פסיכיאטרית ונשים עם פוסט טראומה מורכבת במסגרות אשפוז ושיקום. בעבר מרצה בחוגים לריפוי בעיסוק בחיפה ובקריה אקדמית אונו. 

batel_z_edited.jpg

בתאל זמורה

מנכ"לית החברה הישראלית לריפוי בעיסוק מזה כחמש שנים.מרפאה בעיסוק בעלת תואר ראשון ושני מהאוניברסיטה העברית בירושלים בחוג לריפוי בעיסוק במסלול מחקרי. בעבר שימשה בתפקיד סגנית ראש המחלקה להתפתחות הילד במשרד הבריאות.

lerer_p_edited.jpg

זהר לרר פטקין

מנכ"לית האגודה הישראלית של קלינאי התקשורת. בעברה, מנהלת פרויקטים ומנהלת שיווק בתחומי מערכות מידע ארגוניות בחברות תוכנה ובסטראט-אפים בישראל. עוסקת בפעילות קהילתית התנדבותית.

galia_s_edited.jpg

גליה שמילוביץ' גרינגרד

עורכת דין ויועצת אסטרטגית, מומחית בניהול משברים, שותפה במשרד עורכות הדין SGF. חברה במועצה הארצית של לשכת עורכי הדין. פעילה פמיניסטית, אמא ל-3.

lea_m_edited.jpg

לאה מילר פורשטט

עורכת דין, בעלת תואר שני במשפטים בהצטיינות מאוניברסיטת בר-אילן, מגשרת מוסמכת, שותפה במשרד עורכות הדין SGF, פעילה פמיניסטית, אקטיביסטית, אמא ל-4.

יוזמת ומנהלת של פרוייקט COME TRUE במסגרתו לומדים כעת באוגנדה כ-250 ילדים דרום סודנים שגורשו מישראל; חברה בועד המנהל של ארגון סיוע לפליטים - א,ס.ף ושל 360 - החממה ליזמות עסקית חברתית.

aya_h_edited.jpg

איה חסדאי

מאסטר MSc, מרפאה בעסוק ומורשית נגישות שירות; מייסדת ונשיאה של חברת אשנב בע"מ; הפועלת לשילובם של אנשים עם מוגבלות בלמודים ועבודה; יו"ר משותף לשעבר של החברה הישראלית לריפוי בעסוק.

edna_e_edited.jpg

עדנה אתרוג

מייסדת שיטת CTG, קלינאית תקשורת (MA) בעלת נסיון של 26 שנה. מנהלת מרכז "תקשורת דרך משחקים" בו עוסקים מטפלים מתחומים שונים בשיטת CTG (תקשורת דרך משחקים). מרצה ומלווה של אנשי מקצוע והורים, מרצה במכללות אקדמיות ואוניברסיטאות, ומחברת הספר "תקשורת דרך משחקים". מדריכה ומלווה קלינאיות צעירות, תוך מתן הדרכה קבועה לאורך השנים למרכזים פרטיים ולמתי"אות שונות.

naama_k_edited.jpg

ד"ר נעמה כץ

מרפאה בעיסוק למעלה מ-26 שנים. תפקידי ניהול והדרכה.

יו"ר  לשעבר של  החברה הישראלית לריפוי בעיסוק. סגל פנים בחוג לריפוי בעיסוק, ס. דקנית הסטודנטים בקריה האקדמית אונו.

יצירתית בחשיבה, ומחפשת הזדמנויות ליצירת שינוי.

שרית טרסר1.jpeg

ד"ר שרית טרסר

מרפאה בעיסוק מוסמכת (OT PhD) עם מעל 15 שנות ניסיון כמרפאה בעיסוק ויותר מ 10 שנות ניסיון כיזמית בתחום טכנולוגיות מתקדמות בשיקום. 
מייסדת חברת ההזנק טימוקו, המפתחת ומשווקת סביבות וירטואליות שיקומיות. מובילת מיזם 'ח.ו.פ.ש - חדשנות פוגשת שיקום' שמציע פתרונות טכנולוגים לאנשים עם מוגבלויות.

מרצים נוספים:

יעל אנדורן: לשעבר מנכ"לית משרד האוצר ומנכ"לית "עמיתים".

אילן לוין: לשעבר הממונה על השכר במשרד האוצר. 

איתמר בן מאיר: מנכ"ל נתיבי איילון.

עו"ד שרית טוביס: לשעבר יו"ר ועד העוזרים המשפטיים ומובילת מאבק העוזרות המשפטיות. חברה במזכירות איגוד המשפטנים בהסתדרות החדשה. 

הגשת מועמדות ופרטים נוספים

תנאי הסף הנדרשים לצורך הגשת מועמדות לתכנית הם: מרפאה בעיסוק / קלינאית תקשורת בעלת רישוי ממשרד הבריאות, חברות באיגוד מקצועי, בעלת 5 שנות ניסיון ומעלה.

* בקשות חריגות ייבחנו לגופן.

​תהליך הקבלה כולל מילוי שאלון אישי וראיון אישי.

המחזור הראשון של התכנית יחל במהלך חודש אפריל 2021
עלות ההשתתפות בתכנית היא 100 ש"ח * 12 חודשים.

התאריך האחרון להגשת מועמדות הוא 24.1.2021.

הגשת מועמדות
bottom of page